При виборі затвора батерфляй для трубопроводу необхідно враховувати діаметр трубопроводу, на який встановлюватиметься арматура. Однак, оскільки запірна арматура не вносить істотних втрат напору, її підбір можна здійснювати без попереднього гідравлічного розрахунку, хоча повнопрохідне виконання для цієї арматури неможливо, так само конструкція затвора у відкритому положенні передбачає наявність диска в центрі потоку.

Влаштування поворотної заслонки БаттерфляйДиск із нержавіючої сталі застосовується в питному водопроводі, харчовій та фармацевтичній промисловості, де важлива чистота транспортованого середовища та відсутність корозії та окислення. Чавунний диск застосовується в опаленні, вентиляції, водопостачанні, нейтральному середовищі, нафтопродуктах.

Вибір виду ущільнення поворотної заслонки батерфляй на пряму залежить від властивостей ущільнення та виду середовища, що транспортується. Основні види ущільнення батерфляю такі.

Ущільнення матеріалу NBR відрізняється стійкістю до зносу і може працювати в температурному діапазоні від -20 до 90°С протягом тривалого періоду часу. У короткочасному періоді воно здатне виконувати свої функції і в ширшому діапазоні температур від -35 до +120°С. Дане ущільнення може використовуватися в шиберних засувках, що працюють з різними середовищами, такими як вуглеводні (деякі види), нафта, природний газ, метан, бутан, гліколі, вода (морська та звичайна), повітря, мінеральні олії, жири (тварини та рослинні) . Важливо відзначити, що газопроникність ущільнювача NBR досить висока, що може призводити до його розриву в процесі експлуатації.

EPDM – це ущільнювач, який добре підходить для роботи в низьких температурах, тому що його робочі температури становлять від -40 до +130 °С. EPDM характеризується високою міцністю, еластичністю, повітропроникністю та стійкістю до теплового старіння. Він може використовуватися як ущільнювач при роботі з окислювачами, слабкими кислотами та лугами. Ущільнювач EPDM може працювати з різними середовищами, такими як звичайна і морська вода, гаряча вода, стиснене повітря, алкоголь, органічні та неорганічні кислоти, луги, абразивні субстанції. При правильній експлуатації якісного поворотного затвора ущільнювач EPDM може прослужити більше 5 років.

PTFE, який може працювати у температурному діапазоні від -20°C до +250°C. Цей полімер, відомий як тетрафторетилен, зберігає свою еластичність та інші характеристики за дуже низьких та високих температур. PTFE стійкий до лугів, кислот, а також деяких концентрацій азотної та соляної кислот.

Вибір ущильнення засувки баттерфляй.

- для повітря та слабоагресивних рідин, таких як морська вода, рекомендується використовувати ущільнення з EPDM;
- для повітря з парами олії та вуглеводневих рідин, таких як нафта та олія, підходять ущільнення з NBR;
- для агресивних середовищ рекомендується використовувати PTFE ущільнення;
- для середовищ із високою температурою рекомендується використовувати ущільнення із силікону.
Іншими основними характеристиками, що впливають на вибір виду засувки Баттерфляй, є номінальний тиск, вид сдеди, що транспортується, і допустимий діапазон температур середовища, що транспортується.

Значення максимального робочого тиску в місці установки арматури має бути нижчим від значення її номінального тиску PN, а граничні значення температур середовища, що транспортується, повинні потрапляти в діапазон допустимих температур для цієї арматури. При цьому важливо враховувати, що номінальний тиск запірної арматури визначається при температурі середовища в 20°C. Якщо температура середовища вище 20°C, значення номінального тиску знижуватиметься. Тому не рекомендується використовувати запірну арматуру в режимі коли тиск і температура робочого середовища відповідають значенням номінального тиску і максимальної температури для цієї арматури. У таких випадках краще вибрати запірну арматуру з вищими робочими параметрами.

Таким чином, при виборі запірної арматури необхідно враховувати:

- середовище, що транспортується

- діаметр трубопроводу;

- номінальний тиск;

- допустимий діапазон температур середовища, що транспортується.

Крім того, слід пам'ятати, що номінальний тиск для запірної арматури визначається при температурі середовища в 20°C і може знижуватися при більш високих температурах. Якщо тиск та температура робочого середовища відповідають значенням номінального тиску та максимальної температури для даної арматури, рекомендується вибрати запірну арматуру з вищими робочими параметрами.