В даній статті постараємося відповісти на найчастіші запитання, які стосуються вибору і експлуатації лічильника води мокрохода.


Як працює водомір мокроход


Існують одноструменеві та багатоструменеві мокроходи, які використовуються для обліку холодної води. Основна особливість мокрохідних лічильників у тому, що обертання від крильчатки передається безпосередньо до лічильного механізму через осі та шестерні.

У простих лічильниках В класу між вимірювальною камерою, де проходить вода, і рахунковим механізмом відсутня герметична перегородка. Вода, що протікає через мокрохідний водомір, також потрапляє у лічильний механізм. Такі водоміри часто називають лічильниками води мокрого типу. У цій конструкції лічильника є як переваги, так і недоліки.


Переваги


Оскільки лічильний механізм не відокремлений перегородкою від крильчатки водоміра, це означає, що обертання крильчатки передається на рахунок безпосередньо через осі та шестерні. Таким чином, водомір мокроходу не реагує на будь-які магнітні поля, і немає необхідності забезпечувати антимагнітний захист, оскільки у нього відсутні елементи, на які можна впливати магнітним полем.
Ще однією важливою перевагою є абсолютна герметичність конструкції корпусу лічильника води – мокрохід. Мокроходи, як і більшість лічильників води, можуть працювати в системах з тиском до 1,6 МПа. Це означає, що не тільки вода не витікає зсередини лічильника, а й будь-яке середовище ззовні лічильника-мокрохода не проникає всередину. Таким чином, такі лічильники можуть бути встановлені в колодязях, підвалах і місцях з потенційним ризиком затоплення.


Недоліки 


Існує кілька несуттєвих недоліків, які можуть вплинути на роботу лічильників води мокроходів. Один із очевидних недоліків полягає в тому, що вода, що проходить через водомір, також потрапляє у лічильний механізм. Якщо вода чиста, це не становить проблем. Однак, якщо вода має каламутність і частинки, що не затримують фільтр, ці частинки можуть викликати наліт на різних елементах – на шестернях та ваги лічильного механізму, а також на склі циферблату. Це може призвести до несправності лічильника або утруднити зчитування показань через забруднене скло.

Другий недолік пов'язаний із запотівання скла лічильного механізму. Умови експлуатації можуть сприяти утворенню конденсату всередині лічильника. Зазвичай це відбувається через різницю температур між водою в трубі і повітрям навколо. Лічильники зазвичай встановлюються горизонтально та лічильний механізм спрямований вгору. Ця конфігурація може створювати пастку для бульбашок, що накопичуються під склом повітря. Це може призвести до конденсації вологи на внутрішній поверхні скла. Для вирішення цього питання рекомендується відкрутити гайки штуцерів, повернути водомір циферблатом вниз, звільнити повітря, потім повернути лічильник у робоче положення.
Ці недоліки характерні в основному для недорогих мокроходів метрологічного класу В, і дорожчі моделі, зокрема лічильники-мокроходи класу С, вже давно вирішили ці проблеми у своїй конструкції.

Лічильник води мокрохід С класу


Лічильники води мокроходу класу С, такі як Sensus 820, Sensus 420PC, Sensus 420, Baylan TY, Baylan KY відрізняються від звичайної конструкції. Вони мають перегородку, що відокремлює крильчатку від лічильного механізму. Ця перегородка майже герметична, хоча не зовсім, як у сухоходах. Передача обертання залишається такою ж твердою за допомогою осі, що проходить через сальник перегородки. Однак лічильний механізм заповнений нейтральною рідиною, і тому вода, що протікає через водомір-мокрохід, не потрапляє туди. Завдяки спеціальній рідині всередині лічильного механізму в мокроході класу С відсутнє запотівання скла лічильного механізму.

Клас точності лічильника води

Існує метрологічний клас точності лічильника А, клас точності В, і клас точності С. С - найбільш точний вимір у якого мінімальна похибка вимірування . А - найменш точний вимір. Звертайте увагу, що клас точності одного і того ж лічильника  може буть різний в залежності від того, як він встановлений: вертикально чи горизонтально. Деякі лічильники дозволяється встановлювати тільки в одному положенні. Детальніше з показниками клас точності лічильника можете ознайомитися  тут.


Де встановлюється водомір мокрохід


Водоміри мокрохід встановлюють у підвалах, цокольних поверхах та колодязях, де існує верогідність затоплення ґрунтовими водами чи можливість аварійного пориву труб водопостачання чи опалення. Такі місця вважаються стратегічно важливими для контролю та обліку витрати води, особливо в умовах, коли забезпечення безпеки та захисту від небезпек може виявитися критичним. Установка водоміру мокроходу в цих місцях дозволяє надійно вимірювати обсяг використаної води, уникаючи негативного впливу зовнішніх факторів, таких як вода або можливі аварії систем водопостачання та опалення. Лічильник води мокрохід є найпоширенішим водоміром для загального використання в приватному секторі. Ці лічильники можна встановлювати як у приватних будинках, так і багатоквартирних будинках, на підприємствах чи офісах. Вони не бояться попадання води на корпус і не виходять з ладу у разі затоплення.  Міжповірочний інтервал для водомірів як правило становить 4 роки.

 

Скільки коштує лічильник мокроход?


Контроль витрати води стає важливим аспектом як приватних споживачів, комерційних установ, ОСББ, підприємств. Компанія Гідротерм є офіційним представником високоякісних торгових марок лічильників, серед яких Гросс (Україна), Сенсус (Німеччина), Апатор Повогаз (Польща) та Байлан (Турція). Вибір відповідної моделі лічильника варіюється в залежності від торгової марки, класу точності, номінальної витрати та розміру діаметра установки (Ду). Найнижча ціна на лічильники виробництва України.
Ціна на лічильники в магазині Гідротерм Пром залежить від різних параметрів та характеристик пристроїв. Наприклад, лічильники мокроходів 1/2" доступні від 1476 грн, діаметром 20 мм (3/4")від 1558 грн, а лічильники з Ду 32 мм (1") – від 3854 грн.

Кожна з торгових марок, представлених у нашому асортименті, відома своєю надійністю та високою якістю. Точність вимірювань та тривалість служби лічильників цих марок перевірені часом та довірою користувачів.
Основна ідея застосування лічильників – забезпечити точний облік витрати води, що дозволяє заощаджувати ресурси та раціонально використовувати їх. Наша компанія пропонує широкий вибір лічильників, відповідно до ваших потреб і можливостей. 


Як вибрати лічильник 


Правильний вибір лічильника мокроходу – це важливий етап для забезпечення ефективного та точного обліку витрати води. Якщо ви плануєте придбати цей пристрій, ці поради допоможуть вам усвідомити вибір та забезпечити оптимальне використання водних ресурсів у вашому будинку чи бізнесі.

  1. Ознайомтеся з технічними умовами Вашого водоканалу

Першим кроком перед вибором лічильника рекомендуємо ознайомитися з технічними умовами (ТУ), виданими місцевим водоканалом. Це документ припис, в якому вказано де встановлювати, як встановлювати, який лічильник (торгову марку можуть указати в якості рекомендації). Ці умови містять важливі параметри, які потрібно врахувати під час вибору пристрою. Зверніть увагу на вимоги до класу точності та номінальної витрати. Бо лічильник підбирається не по діаметру підводящої труби, а по номінальній витраті води (нормальні умови застосування).

Номінальна витрата - половина від максимальної витрати. Номінальна витрата, виражена в м3/ год, використовують для позначення лічильника. 

2. Підберіть на сайті клас точності та номінальну витрату.

Два ключові параметри лічильника – це його клас точності та номінальна витрата. Клас точності визначає, як правильно вимірює об'єм води, а номінальна витрата показує, скільки води пристрій може вимірювати протягом одиниці часу. Знаючи ці параметри, ви зможете вибрати лічильник, який відповідає вашим потребам.

Використовуйте фільтри на сайті для зручного підбору.
Всі ключові технічні характеристики товару ми відобразили в фільтрах.  Використовуйте фільтри, розташовані ліворуч на сайті, для швидкого та зручного підбору лічильника. Ви можете фільтрувати за класом точності, номінальною витратою та іншими параметрами, щоб знайти оптимальний варіант.


Задавайте запитання та консультуйтеся з нашими менеджерами
Якщо у вас виникають питання або сумніви, не соромтеся звертатися до наших професіоналів. Зв'яжіться з нами, і наші досвідчені менеджери будуть раді допомогти вам з вибором лічильника з огляду на всі ваші потреби та вимоги.
Вибравши лічильник мокроходу від компанії Гідротерм, ви вибираєте якість, безпеку та надійність. Насолоджуйтесь впевненістю у своєму виборі та точністю обліку витрати води у вашому будинку чи підприємстві.


Купити лічильник мокроход


Вибрати лічильник мокрохід від компанії Гідротерм – це не просто покупка, а вибір надійності, безпеки та якості. Наш офіційний магазин – це гарантія придбання продукції від визнаних товарних марок Ґросс, Сенсус, Байлан. Завдяки заводській гарантії, ви можете бути впевнені в надійності вибраного лічильника, а свіжа перевірка гарантує його точність та ефективність.
Купуючи лічильник у Гідротермі, ви отримаєте у комплекті всі необхідні документи, що підтверджують легітимність вашої покупки. Ми старанно ставимося до вашої безпеки та зручності, тому весь процес відправлення здійснюється перевізником, а доставка займає лише 1 день по всій території України.
Вибираючи інтернет-магазин Гідротерм, ви вибираєте надійного партнера, готового забезпечити вас не лише високоякісним обладнанням, а й бездоганним обслуговуванням. Наші фахівці готові допомогти вам у кожному кроці вибору лічильника, щоб забезпечити повну задоволеність та впевненість у вашому виборі. Виберіть Гідротерм – виберіть надійність та ефективність в обліку витрат води.