Встановлення сантехніки в будинок, на підприємство або установу зазвичай здійснюється відповідно до всіх правил технічного обслуговування та експлуатації. Більшість споживачів купують сантехніку у надійних виробників, але деякі фактори можуть вивести з ладу будь-яке обладнання.

       Наприклад, стрибки тиску води у системі водопостачання (гідроудари) часто призводять до несправності приладів. Щоб усунути цю проблему, необхідно встановити регулятор тиску води.

Що таке редуктор чи регулятор тиску води (РДВ)

     Редуктор (регулятор) тиску води - спеціальний пристрій для сантехніки, що забезпечує нормальний тиск води. Різкі зміни тиску можуть не тільки зіпсувати дороге обладнання, але й залити квартиру або будинок, що призведе до значних витрат. Механізм редуктора може знизити тиск води до нормального рівня і забезпечити відсутність гідравлічного удару в системі.

Конструкції регуляторів тиску.

    Існує два типи конструкцій РДВ, які різняться за напрямом регулювання:

1. - від себе - працює на трубі, встановленій на відводі сантехнічної арматури;

2. - до себе - він працює на трубі, що підводить, що веде до сантехнічного обладнання.

     Принцип роботи цих двох типів обладнання – зміна поперечного перерізу клапана. При постійному тиску, який не перевищує норму, робочий клапан залишається відкритим. Невеликі коливання призводять до автоматичного закриття клапана, що знижує тиск та знижує ризик поломки труб та сантехнічних приладів.

Крім того, редуктори можуть бути оснащені додатковими пристроями – повітряним клапаном, манометром, фільтром, кульовим краном.

     Регулятори холодної та гарячої води бувають динамічними та статичними. Динамічні призначені для регулювання тиску трубопроводу при безперервному русі водяного потоку.

 Статичні підтримують постійний заданий рівень тиску трубопроводу при закритих водорозбірних кранах.

Редуктори тиску використовуються в побутових та промислових системах водопостачання, насосних станціях та пожежних системах водопостачання.

   Існує кілька класифікацій типів РДВ.

Редуктори мають два принципи роботи і відрізняються пристроєм.

* Поршневі механічні пристрої затребувані через низьку ціну та простоту використання;

* Мембранні – більш дорогі та потужні пристрої, що працюють за допомогою пружин та діафрагм.

Типи регуляторів за методом керування:

1. Обладнані електронікою – оснащені електронним датчиком, який сканує тиск, що створюється насосом;

2. Оснащені автоматикою - блоком із пружинами та важелями, чутливими до перепадів тиску.

      Поршневий редуктор працює від пружин, поршнів та клапанів, які контролюють роботу золотника залежно від тиску. Переваги такої конструкції - економічність, простота установки та простий надійний механізм. З мінусів слід звернути увагу на високу чутливість до забруднення та наявність тертя деталей, які можуть вийти з ладу.

      Мембранний редуктор характеризується високою працездатністю, відмінною продуктивністю та тривалим терміном служби без поломки. Пристрій працює через пружну діафрагму, розташовану в спеціальному герметичному блоці. Ці регулятори дорожчі, мають високу ціну, але вона виправдана для більших діаметрів трубопроводів.

Існують також регулятори витрати, які рідко використовуються, але мають хороші характеристики. У них немає рухомого механізму - внутрішня структура є великою кількістю каналів та перегородок. Вода при значних коливаннях тиску, що потрапляє в такий лабіринт, знижує швидкість руху, знижується тиск і захищається система від гідроудару.

Монтаж редуктора (регулятора) тиску води (РДВ)

Рекомендується, щоб установка редуктора тиску води була довірена фахівцям та досвідченим майстрам. Тільки таким чином можна гарантувати надійну та довговічну роботу приладу без проведення незапланованих ремонтів. Якщо є практичний досвід встановлення сантехніки або вимірювального обладнання на труби, можна встановити РДВ своїми руками.

Схема монтажу редуктора тиску

Мал.1. Схема монтажу редуктора тиску.

 

Послідовність установки редуктора тиску:

1.Вимкніть воду з обох боків труби. При необхідності повідомите своїх сусідів про тимчасове закриття.

2.Після вступного крана змонтуйте герметично фільтр, далі зворотний клапан, редуктор тиску, лічильник води.

3. Підключіть трубу до сантехнічних приладів.

4. Поверніть манометр, щоб циферблат був добре видно.

  5. Перевірте працездатність пристрою та відсутність течі в системі.

 

Встановлення та монтаж промислових регуляторів тиску

 

    Регулятор тиску поставляється у зібраному вигляді, випробуваним та відрегульованим. Перед монтажем регулятор тиску потрібно перевірити та оглянути, виключивши механічне пошкодження, відсутність забруднення, звернувши особливу увагу на внутрішні порожнини, сполучну різьбу та ущільнюючі з'єднання.

Схема монтажу регулятора тиску "після себе" на зворотньому трубопроводі

Мал.2. Схема монтажу регулятора тиску «після себе» на зворотному трубопроводі.

 

Який регулятор тиску води вибрати?

Щоб вибрати надійний пристрій регулювання тиску води, необхідно знати деякі параметри, які необхідно враховувати:

• Рекомендується використовувати редуктори з пропускною здатністю 0,1-0,15 м3/год для домашнього використання, 0,2-0,3 м3/год для комерційного використання, більше 0,3 м3/год для промислового використання.

* Допустимі втрати тиску. При невеликому споживанні води вважається нормою 1-2,5 бар, середньому -2-5 бар, а за високого - 4-7 бар.

* Діаметри прохідного перерізу редукторів вимірюються в Діаметр для житлових будівель повинен становити від ½ до ¼ дюйма, а для промислових будівель - від ? до 2 дюймів.

Підключення регуляторів тиску.

 Є фланцеві та різьбові (муфтові) з'єднання регуляторів тиску.

Якщо з'явився вибір – поставити регулятор тиску води чи ні – відповідь має бути однією: ставити. Пристрій повністю виправдовує свою вартість, і споживачі відзначають безліч переваг установки РДВ:

* Надійна та міцна стійкість сантехніки до гідравлічних навантажень та перепадів тиску;

* Довгостроковий захист сантехніки будинку, у квартирі чи на підприємстві;

* Економія грошей через зменшення кількості води, що використовується;

* Відсутність шуму в трубопроводі та під час роботи редуктора;

* Стабільний тиск на виході, незалежно від рівня тиску води на вході.