Як правильно експлуатувати кульовий кран?

Майже всі користуються кульовими кранами як у побуті, так і на виробництві. Однак не всі знають, що ці пристрої відносяться до розділу запірної, а не регулювальної арматури. Спробуємо з'ясувати, у чому відмінність кульових кранів.

Правила використання шарового крана.

Для правильної експлуатації кульового крана потрібно експлуатувати його, забезпечуючи лише два положення: відкрити/закрити до упору. Тільки такі положення крана можуть забезпечити тривалу безпроблемну роботу цього пристрою. Як відомо, елементом крана, що перекриває, є куля, а ущільнюючими елементами - фторопластові кільця. Якщо кулю повернутий до кінця, тобто потік рідини перекритий / закритий - кільця не виходять з ладу. Якщо ж кулю повернути не до кінця, то можливий витік через виход з ладу як ущільнюючих кілець, так і самої кулі.

Коли кульовий кран у положенні "відкрито", ущільнювач не розташований на шляху потоку рідини, і не може стати непридатним. У положенні "закрито" контакту з рідиною ущільнювач немає зовсім, тому він не може вийти з ладу.

У положенні відкрито/закрито кільця, що ущільнюють, щільно прилягають до кулі, герметизуючи кран, і не допускаючи витоку. Якщо ж кулю повернутий під косим кутом, вода з силою тисне на кільця ущільнювачів, що може призвести до їх деформації. На кільцях відкладаються тверді опади. При повертанні крана є можливість появи витоку і неможливості взагалі перекрити потік рідини.

Напіввідкрите положення крана породжує виникнення турбулентності, що веде до додаткового зносу крана та трубопроводу загалом.

Які крани можна відкривати не повністю?

Є крани, які можна використовувати для перекриття та регулювання потоку рідини. Такі крани мають деякі відмінності, дорожчі за ті, що застосовуються в побуті, тому вони використовуються тільки в промисловості. Вони мають деякі відмінності: занадто великий пропускний отвір; великі розміри; зазвичай такі крани поставляються як єдине ціле зі шматком труби під приварювання. Термін служби таких кранів більший, ніж звичайних кульових кранів.

Кільця ущільнювачів таких кранів виготовлено з посилених матеріалів.

Для регулювання потоку рідини у магістралях є крани, з допомогою яких можна перекрити потік рідини, але дрібні течі залишаються. У деяких магістралях потік рідини ніколи не повинен припинятися.

Ми пропонуємо великий асортимент сучасної запірної арматури. У нашому каталозі Ви зможете швидко підібрати необхідні комплектуючі для забезпечення нового будівництва або ремонту існуючих трубопроводів.

Якщо виникнуть додаткові питання щодо кульових кранів, ми готові на них відповісти.

У нашому асортименті Ви можете підібрати кульові крани муфтові Валтек, Женебре, Бриз, Гросс, Айваз.

Фланцеві шарові крани представлені торговими марками:

Ayvaz (Айваз), Breeze (Бриз), Genebre (Женебре), Zetkama (Зеткама)

Приварні сталеві кульові крани у нас є в наявності за гарною ціною торгових марок Breeze (Бриз) виробництва України та нержавіючі приварні кульові крани торгової марки Genebre (Женебре) виробництва Іспанії.