Що таке сильфонні компенсатори.

     Компенсатори сильфонні - це пристрої у вигляді гнучких вставних елементів, які застосовуються в різних системах трубопроводів. Ці вироби виконують дуже важливу функцію – компенсують зміну довжин ділянок тієї чи іншої труби. Зміна довжини труб відбувається внаслідок температурного впливу або внаслідок монтажних робіт. На всіх трубопроводах, де є зміна температури, встановлюють компенсатори.

     Навіщо застосовують сильфонні компенсатори.

     Сильфонні компенсатори використовуються практично у всіх видах виробничої діяльності. Особливо слід зазначити їх використання у таких галузях:

    • енергетика;

    • металургія;

    • нафтопереробне виробництво;

    • комунальне господарство.

            Ці пристрої є важливими вузлами систем трубопроводів. Їх використовують там, де потрібно компенсувати температурні розширення трубопроводів. Порівняно невеликий коефіцієнт температурного розширення сталевих трубопроводів, а найбільший поліетиленових виробів. Компенсатори для поліетиленових труб є необхідними заходами для виключення їхньої деформації. Зазвичай, сильфонний компенсатор для поліетиленової труби стикується з комунікацією за допомогою фланця. Крім основного завдання, сильфонний компенсатор виконує ще деякі важливі функції.

            

 Завдання, що виконує сильфонний компенсатор.

    • захист трубопроводів від механічних пошкоджень, що може призвести до деформування труби та її руйнування;

    • компенсацію можливих неточностей прокладання комунікації. Часто при прокладанні систем трубопроводів, внаслідок неточностей, окремі ділянки трубопроводу, що стикуються, можуть бути розташовані не на одній лінії з прилеглими ділянками системи трубопроводів.

 

    • Важливо! Сильфон компенсатор може бути перехідним сполучним елементом. Це може бути в тому випадку, коли за його допомогою необхідно зіштовхувати труби різних діаметрів.

    • Зменшення вібрації, що виникає в комунікації під час руху в ній робочого середовища.

    • Зниження вібрацій, що утворюються у трубопроводах від роботи різного обладнання;

    • Створення необхідних, підвищеного рівня герметичності трубопроводу.

    • Сильфонний компенсатор — універсальний пристрій, який може виконати кілька функцій одночасно.

       На сайті інтернет-магазину gidroterm-prom.com.ua пропонуються сильфонні компенсатори, що мають різні характеристики та можливості застосування, виробництва відомої турецької фірми Ayvaz.

            Підбір конкретного типу компенсатора здійснюється індивідуально, залежно від виробничого процесу. Номінальні перерізи трубопроводів, на яких використовуються ці вироби, мають діапазон від 15 до 350 мм.

            Робочий тиск, на який розраховані сильфонні компенсатори, сягає 16 бар, а температура 600 °C.

 Як виготовляється сильфонний компенсатор.

      Основною частиною сильфонного компенсатора є сильфон - гофрована сильфонна трубка, яку виготовляють з нержавіючої сталі. Ця сталь має підвищені характеристики по міцності та має наступні переваги:

    • стійкість до корозії;

    • нейтральна при контакті з агресивними хімічними речовинами;

    • має підвищену стійкість до температурних перепадів;

    • екологічна;

    • естетична (не потрібна додаткова обробка фарбою);

    • має підвищену довговічність.

 

Процес виготовлення гофротруби сильфона складається з двох основних етапів:

    1. Сталевий тонкостінний лист за допомогою зварювального апарату зварюється вздовж, у результаті утворюється циліндр.

    2. На утвореному циліндрі гофрується ребриста поверхня. В результаті утворюється гофрована труба.

     З. метою створення максимальної гнучкості стінки сильфонної трубки можуть виконуватися багатошаровими. В результаті готовий виріб має високу стійкість за тиском і є гнучким. Виготовлення допоміжних частин сильфонного компенсатора проводиться з міцної вуглецевої сталі та відрізняється високою технічною характеристикою.

     Принцип роботи сильфонного компенсатора.

     У більшості комунікацій температура середовища, що транспортується, як правило, змінюється, а також змінюється температура зовнішнього середовища. Як відомо, при зниженні температури трубопровід укорочується, а при підвищенні температури подовжується.

      Процес подовження та укорочування труб несприятливо сприймаються трубопроводом. Через деякий період часу зміна довжини труб системи трубопроводів може призвести до протікання, і втрати герметичності в місцях стиків труб. Щоб уникнути такого негативного наслідку, використовуються спеціальні сильфонні компенсатори, які компенсують деформаційну дію і не допускають виходу трубопроводу їх ладу.

     Принцип дії сильфонного компенсатора полягає в тому, що додаткові зусилля, що виникають після подовження або вкорочування ділянок комунікації, не передаються далі трубопроводом. Зусилля, що у результаті деформації труб, приймає він сильфонний компенсатор. Деформації піддаються лише окремі ділянки, і деформація не передається далі за системою. Аналогічно можна говорити і про вібрації усередині системи. Сильфонні компенсатори мають високі показники еластичності. Після температурної деформації компенсатор приймає все навантаження на себе, ніж запобігає деформації та виходу з ладу трубопроводу.

      При зростанні температури труби розширюються у двох площинах: по горизонталі та по вертикалі. У зв'язку з цим під час монтажу потрібно фіксувати ковзні та нерухомі опори та ділянки трубопроводу.

 

    Види сильфонних компенсаторів.

    У продажу є кілька типів цього пристрою. Необхідний вид сильфонного компенсатора вибирається в залежності від умов експлуатації - виду навантаження, яке виникає, що потрібно стабілізувати.

Є такі види сильфонних компенсаторів:

    • компенсатори сильфонні осьові під приварювання;

    • компенсатори сильфонні осьові фланцеві

    • компенсатори осьові різьбові сильфонні патрубкові;

    • сильфонні компенсатори кутові;

    • компенсатори сильфонні карданні;

    • компенсатори сильфонні зсувні;

    • компенсатори сильфонні стартові;

    • сильфонний компенсуючий пристрій.

 

     Осьові. Монтуються на прямих ділянках комунікації між двома статичними опорами. Нерухомі опори бувають двох типів:

    • проміжна;

    • кінцева.

    Використовуються такі компенсатори для стабілізації деформаційного впливу на осьових напрямах. Дані моделі під приварювання відрізняються гнучкістю і високою характеристикою міцності.

 

      Як правильно змонтувати осьовий сильфонний компенсатор.

 Деякі правила, які необхідно виконувати під час монтажу сильфонних компенсаторів під приварювання:

    • Дотримуйтесь інструкції щодо встановлення компенсаторів;

    • Застосовуйте сильфонний осьовий компенсатор під приварювання, коли труби розташовані співвісно один до одного;

    • Не допускайте потрапляння сторонніх елементів у простір між гофрами;

    • Опори трубопроводу повинні бути виготовлені надійно, не допускаючи просідання опор, ґрунту, внаслідок чого можуть виникнути між трубами осьові зрушення;

    • Не допускається використання сильфонних компенсаторів у системах трубопроводів, що транспортують середовище із вмістом хлоридів. Це може спричинити корозію сильфонної оболонки.

    • Застосовуйте надійне кріплення компенсаторів відповідно до інструкції.

      При виконанні цих правил осьові сильфонні компенсатори прослужать тривалий час.

 

    Фланцеві сильфонні компенсатори.

   Фланцеві сильфонні компенсатори (КСФ) застосовуються найчастіше. Вони можуть застосовуватись у всіх трубопровідних системах. Вони мають фланці, за допомогою яких стикуються із трубопроводами. Фланцеві компенсатори використовуються для стабілізації навантаження в осьовому напрямку. Такі компенсатори мають хорошу термостійкість, можуть монтуватися на комунікації, температура середовища може досягати 250 °С. Компенсатор сильфонний є надійним пристроєм, який запобігатиме трубам від статичних і динамічних навантажень. КСФ є надійний розтяжний виріб, що стабілізує термічну зміну довжини труб.

 

    Кутовий сильфонний компенсатор.

    Такі компенсатори застосовують при поєднанні комунікацій на поворотах. З'єднання може бути забезпечене під різними кутами. Кутовий поворотний компенсатор призначений для стабілізації зусилля на повороті трубопровідної системи. Така модель зазвичай має спеціальний шарнірний елемент, який сприймає рухи пересування пристрою. Кутові моделі можуть переміщатися лише в одній площині, крім осьових переміщень. Так, як є шарнірний елемент, сильфон захищається від скручування.

 

    Карданний сильфонний компенсатор.

    Такий пристрій може переміщатися в різних площинах. Карданний компенсатор має два шарнірні вузли. Наявність двох таких вузлів дозволяє компенсатору переміщатися у будь-якому напрямку. Компенсатор карданного вигляду дозволяє виконувати компенсацію кутових зсувів у трубопровідній системі.

 

     Сдвиговий сильфонний компенсатор.

    Такі компенсатори монтуються в точках системи трубопроводу, коли виникає зусилля, що створює взаємне зсув сегментів трубопровідної системи. Найбільш поширеним варіантом застосування цієї моделі є його монтаж у точці введення комунікації у будівлю. При цьому у разі просідання будівлі компенсатор захистить трубу від деформування і знизить ймовірність аварійної ситуації. Також зсувний компенсатор використовується для стабілізації неточностей, що виникли при прокладанні комунікації.  Зсувні моделі зазвичай мають два сильфони, тому вони можуть ще називати двосекційний сильфонний компенсатор.

 

     Стартовий сильфонний компенсатор.

     Ця конструкція є осьовим сильфонним компенсатором з тією відмінністю, що має захисний кожух, який зазвичай складається з двох частин.

 

    Сильфонний компенсуючий пристрій (СКУ).

    Сильфонний компенсуючий пристрій (СКУ) виготовляється з нержавіючої сталі та буває двох видів, що залежать від конструктивних особливостей:

    • односекційні;

    • двосекційні.

Дані пристрої мають спеціальний захисний футляр, що оберігає сильфон від механічної деформації, а також сприяє співвісності пристрою.

Такий пристрій зазвичай утеплюють пінополіуретаном (ППУ). Ізоляція з ППУ є надійним та сучасним варіантом утеплення. Крім теплоізоляції, СКУ оснащують і гідроізоляцією. Застосовують два варіанти гідроізолювання сильфонного компенсуючого пристрою:

    • гідроізоляцію за допомогою поліетилену;

    • гідроізоляція за допомогою оцинкованої сталі.

 

           Компенсатори з гідроізоляцією, виконаною з оцинкованої сталі, застосовуються в комунікаціях, які прокладають у відкритий спосіб, на відкритому повітрі. Компенсатори, що мають поліетиленову гідроізоляцію, монтують при прокладанні підземних комунікацій.

 

           Які переваги використання сильфонних компенсуючих пристроїв (СКУ):

    • такі пристрої не вимагають профілактичного огляду;

    • ці вироби мають термін експлуатації, що дорівнює терміну експлуатації комунікацій, ізольованих ППУ;

    • СКУ можна мотувати у всіх точках комунікації, але необхідно передбачити можливості пересування захисного футляра по всій його довжині.

 

      Якщо монтаж СКУ провадиться на відкритому просторі, необхідно передбачити пристрій захисного короба, який зможе убезпечити компенсатор від атмосферних опадів та сторонніх осіб.

     Забезпечуємо зручні умови доставки. Будь то доставка до об'єкта або адресна в будь-яке місто України. Товар буде перевірений, правильно упакований, вчасно доставлений до транспортної компанії і наступного дня він у Вас цілий і безпековий.

      Компанія Гідротерм – перевірена компанія, з 2003 року платники ПДВ. Наші товари офіційно імпортовані в Україну, тож будете впевнені у правильності, своєчасності реєстрації ПДВ та інших бухгалтерських документів.

      Для зручності покупців ми постаралися відобразити всі суттєві технічні характеристики товарів, що представили їх у фільтрах, які розташовані зліва в каталогах товарів і на картках товарів. Ви можете користуватися ними для швидкого сортування потрібної номенклатури.

      Силами свого відділу логістики доставляємо товар Києвом та прилеглими містами та селищами. За допомогою спеціалізованих фірм відправляємо товари в Тернопіль, Чернігів, Черкаси, Харків, Полтава, Кропивницький, Івано-Франківськ, Житомир, Вінниця, Кривий Ріг, Одеса, Львів, Дніпро, Миколаїв, Суми.