1. Перед монтажем засувки необхідно її оглянути. Термін зберігання засувок не повинен перевищувати 2 роки за умови правильного зберігання. Засувку бажано монтувати нову. За правилами засувка зберігається в сухому темному місці, вона повинна бути в упаковці та мастилі.

2. Не допускається зберігання засувок при високій вологості, великих коливаннях температури. Температуру зберігання бажано забезпечувати від +5 до +20 градусів. За цих температур малоймовірна поява конденсату на арматурі, що може призвести до корозії металу. Адже корозія - це чинник, який може призвести до збоїв у роботі засувки.

3. Бажано зберігати виріб в упаковці, це буде перешкоджати попаданню пилу на засувку.

Порядок монтажу засувок.

Є три етапи монтажу, при виконанні яких Ваша засувка буде якісно змонтована.

1.Підготовчі роботи.

Підготувати робоче місце для роботи. Очистити трубопровід, прибрати непотрібні предмети та сміття. Перевірити фланці на відсутність дефектів. Приготувати для роботи інструменти, матеріали.

2. Оглянути місце монтажу засувки. Перевірити стан труб. Вони не повинні мати вм'ятин, тріщин, дефектів.

3. Монтаж засувки провадиться або зварюванням, або фланцями. Перед монтажем необхідно перевірити кількість отворів у фланців та засувки. Воно має бути однаковим.

Якщо монтаж засувок буде зварюватися, перевірити, чи підходять труба і фланець по діаметру.

Довідкова інформація:

Розміри фланців по ГОСТ 12820 (плоскі фланці)

Розміри фланців по Гост 12821 (комірні фланці)

Як змонтувати фланцеву засувку на трубопровід.

Монтаж фланцевої засувки має деякі особливості. Необхідно перевірити матеріали, вибрані для монтажу, щоб вони підходили для даної рідини, що пропускається.

Необхідно перевірити матеріали та комплектуючі для монтажу засувки (прокладки, болти, шайби, гайки, фланці). Перевірити їх розміри, кількість, відсутність дефектів. Підбір болтів для фланців Ду 15-Ду 600

1. Необхідно перевірити трубопровід. Очистити трубу для забезпечення нанесення розмітки на трубу. Перекриваємо проток води та розрізаємо по розмітці трубу там, де буде встановлена ​​засувка.

2. Діаметр фланців повинен точно збігатися з діаметром труби та засувки. Фланці будуть приварені до труби, що забезпечить якісне, надійне з'єднання.

3.У місці розрізу труби встановлюють засувку у відкритому вигляді, і монтують так, щоб поєднати отвори на фланцях засувки і фланцях у відповідь. Вставляють в отвори болти і навертають гайки.

4.Рекомендується перед цим встановити ущільнення з обох сторін засувки для забезпечення герметичності.

Монтаж засувки має виконуватися навченим персоналом. Заборонено демонтувати засувку на діючому трубопроводі. Всі інструменти та матеріали повинні бути справними, необхідного розміру та якості. Засувки для монтажу постачати на місце установки в упакованому вигляді, консервації заводу-виробника. Перед монтажем засувки провести наступні підготовчі роботи:

- перевірити: герметичність затвора засувки;

- цілісність упаковки та наявність необхідних документів;

- відсутність іржі, сколів, поломок;

- якість сальників та прокладок;

- стан болтів, гайок для кріплення засувки.

Розконсервувати засувку необхідно безпосередньо перед монтажем, використовуючи ганчір'я або інший м'який матеріал, змочений у розчиннику, яким зазвичай є бензин або уайтспірит. Перед монтажем засувки особливу увагу необхідно звертати на очищення трубопроводу, щоб у трубі не залишилося сміття, окалини, піску та інших твердих речовин, які можуть пошкодити засувку. Не можна важкі засувки підвішувати за маховик, щоб уникнути нанесення йому механічного пошкодження.

Правила монтажу засувок.

Засувка може працювати за будь-якого напрямку потоку рідини.

Не бажано встановлювати засувку маховиком - штоком вниз через можливість попадання твердих частинок, сміття в ущільнення штока.

Засувку з електроприводом чи пневмоприводом необхідно встановлювати штоком вертикально вгору. При розміщенні засувки на відкритому повітрі необхідно над приводом встановити укриття від дощу, снігу.

Передбачте захист корпусу засувки від сторонніх сил, припадаючих на задвижку.

При монтажі засувки необхідно виключити вплив зусиль від приєднаних трубопроводів. Такими впливами можуть бути стискаючі, розтягуючі, згинальні, скручуючі зусилля. Особливо це важливо для чавунних засувок.

Рекомендується при діаметрах засувок більше 100 мм. під засувку та трубопровід змонтувати опору.

Заборонено усувати перекоси засувки та фланця шляхом перетяжки болтів та встановленням додаткових міжфланцевих прокладок.

Під час монтажу засувки при безканальній установці під засувкою необхідно влаштувати основу із щільних матеріалів.

Після понтажу засувки трубопровід необхідно випробувати на щільність та міцність. При випробуванні засувки необхідно або повністю відкрити, або повністю закрити.